Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

filajan 

Soutěž F3F LMK ČSA na Rané 28.10.02017

45 fotek 1 video 28.10.2017 - zobrazení
Počasí nám tentokrát přálo až moc.Větru byl tentokrát docela přebytek - stabilních 15 m/sec s nárazy 20 až 22 m/sec, což bylo opravdu dost, ale svahaři jsou chlapi otrlí, tak nám to zase tolik nepřišlo.Ale stejně- byla to soutěž poněkud vytloukací, jak je možno vypozorovat z výsledkové tabulky a další modely soutěžící zneschopnili až při přistání v posledním kole, včetně jednoho krásného Scaryho při piké do kopce po soutěži při dýsinku. Také se vyskytl jeden zbabělec (já)- při vzletu mi napřed odlétla čepice a při vletu do báze se mi zalily oči takovým způsobem, že jsem svého mazlíka Soneta přestával úplně vidět, navíc jsem naložil pouze všechna čtyři moje olůvka, což bylo zoufale málo na to povětří, varování na to před leten jsem dostal jak od Vaška, tak i Radka, sice jsem to první kolo nějak dolétal a šťastně přistál ale řekl jsem si tak takto ne, létám přece jenom pro radost a ne za kažou cenu model křapnout a zabalil jsem to.
Jinak lze přijít o letuschopný model i jiným způsobem, jak vám může vyprávět Jirka Muller a to šlápnutím na konec křídla v tom chumlu v závětří. Pachatel se velice omlouval a protože to byl známý stavitel modelů z Mostu, tak Jirkovi křídlo nezištně opraví. Sám ale doplatil při prvním přistání na silný poryv větru, takže také v soutěži nepokračoval.Zkrátka neměl tentokkrát sebou ani jednu ze svých Ivanek, nebo leteckého pejska Čípa pro štěstí. Skvělý náběh na vítězství měl také Vašek Vojtíšek, ale v pátém kole se příliš rozdováděl a zas ten zákeřný poryv větru ho připlácnul ke kopci a jeho Sonet trochu zaplakal, jedno jeho křídlo přeletělo přes střední bouli až za další vyvýšení (za které chodíme čůrat) a spojka křídla záhadně zmizela.
Na závěr musím vyzdvihnout mé klubové kolegy, kteří jako organizátoři museli být stále vystaveni tomu šílenému větru a ještě dokázali vyřešit závadu na zvonícím a chvíli nezvonícím zařízení.
A děkuji všem, kteří jste to vydrželi přečíst až do konce.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron