- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

F3F Liberec 2013_05_25

Description

"Jak to vidím já, tak dneska nějaké letadlo asi těžko rozbiješ" pravila ráno při pohledu z okna moje Alena při balení buřtů, připravených k opékání na kopci. Ale kupodivu, před Mladou Boleslaví déšť ustal a v místě srazu pod Javorníkem to vypadalo docela slibně a na postupné rozfoukávání. ale na který svah to bude? Hodkovická hrana byla pro předpokládané SZ proudění zamítnuta, ale to neznamenalo, že by to ředitele soutěže Míru Trska nějak zaskočilo.Po vzrušené debatě pořadatelského sboru jsme vyrazili na úplně nový, preventivně Mírou čerstvě "vygůglovaný" severo-severovýchodní svah (020stupňů) severozápadně od Liberce mezi Chrastavou a Hrádkem nad Nisou, kde údajné ještě nikdo nikdy nelétal!
Cesta to byla celkem dobrodružná, obdivoval jsem Gerdu, jedoucího přede mnou, jak svižně kličkoval mezi auty po Libereckém obchvatu, ale když jsem ho pak chválil, tak se přiznal, že se jenom bál ztratit závodčího,neboť cestu také neznal. . Po průjezdu hlubokými lesy po lesních cestách (povolení k vjezdu Míra samozřejmě vyjednal) jsme po zaparkování na lesní mýtině po ujítí asi 800m byli na místě. Svah je to nádherný, celý porostlý travičkou avšak je velice utajený,že ani ostatní liberečáci nevěděli, kde se nachází. Jednu drobnou vadu ale ten den měl - vítr se jaksi nedostavil. Dopoledne jsme tam tedy proklábosili a pak se ozval z Hodkovic nasazený zvěd,že už by to tam šlo.
No opravdu, dvě kola se odlétala bez problémů, třetí se pro lehnutí větru rušilo. Už to vypadalo na ukončení souěže, ale zejména naši polští přátelé byli velice smutni, že by jeli 300km jenom kvůli dvěma kolům. A ejhle, před čtvrtou odpolední přišla před dešťovou stěnou taková menší hůlava,kterou odchytil Kamil Chipczynsky, ale především Míra, který to měl za 30 sec a něco málo. Ještě se stačili svézt na tomto závanu Pavel Stehlíků a Jirka Součků, pak už to foukalo celkem rovnoměrně a vítr začal vadnout až v pátém kole, které se ještě podařilo dolétat, dále už to nemělo cenu pokoušet, blížil se trvalý déšť. Fotky z tohoto klání mám nic moc, byla zima, chvílemi poprchávalo a nikdo se s éry moc mezi lety neproducíroval.
Na závěr zase mohu říci, že kdo tentokrát vzhledem k mizerné prognoze počasí nepřijel, tak udělal asi chybu, soutěž to byla až na nezbytné zimní oblečení a opětovné žvýkání studených buřtů povedená, za kterou patří obětavým pořadatelům opět velká pochvala! A ještě něco, nikdo žádné letadlo nerozbil,takže moje paní měla vlastně pravdu.

Period

Statistics

  • 16 photos
  • 0 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Nasněžila vám 20% SLEVA. Sněhu zatím moc není, tak si aspoň užijte slevu 20 % na všechny dárky z vašich fotek. Platí po zadání kódu: Zima2023 v objednávce.
S kódem: Zima2023 Akce platí do 5. 2. 2023
Získat slevu
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
F3F Liberec 2013_05_25
Comments Add